OBRÓBKA SZKŁA

Posiadamy nowoczesne i częściowo zautomatyzowane linie do obróbki szkła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nowoczesnym urządzeniom jesteśmy w stanie wykonać niemal każdy element ze szkła taflowego oraz lanego zarówno w produkcji wieloseryjnej czy jednostkowej.

Cięcie szkła

Obrabiamy tafle szklane od 2 do 10 mm, tniemy szkła ręcznie lub laserowo, szlifujemy prosto, kątowo lub owalnie za pomocą nowoczesnych szlifierek. Zajmujemy się także zdobieniami, piaskowaniem i frezowaniem szkła.

Nowoczesne urządzenia

Nasze nowoczesne piece do termicznej obróbki i gięcia szkła umożliwiają nadanie prostej tafli różnych kształtów. Jest to ściśle uzależnione od współpracy z naszą narzędziownią, która przygotowuje specjalne stalowe profile.

Noex - obróbka szkłaNoex - obróbka szkłaNoex - obróbka szkłaNoex - obróbka szkła

Proces technologiczny wytwarzania wyrobów ze szkła lanego jest wieloetapowy i wymaga zachowania wielu parametrów tak by wyrób końcowy spełniał oczekiwania wizualne oraz techniczne.

Produkujemy na prasach ręcznych lub w pełni zautomatyzowanych w zależności od wielkości produkcji. Po wyjęciu z form wyroby są opalane specjalnym palnikiem tlenowym w celu poprawy jakości powierzchni a następnie przechodzą przez piec do odprężania, aby zniwelować wszelkie naprężenia wewnętrzne i zagwarantować aby produkt był w pełni bezpieczny.

Formy do szkła wykonuje również nasza narzędziownia - ze specjalnych stopów stali, aby mogły one wytrzymać wysokie temperatury do 1500° i zapewniać bezawaryjną pracę dla wyprodukowania całego nakładu.