Wtryskownia

W naszej hali produkcyjnej znajdują się stanowiska robocze ponad 25 wtryskarek najnowszej generacji firmy Battenfeld z robotami i manipulatorami. Większość maszyn posiada zainstalowane roboty i manipulatory firmy Wittman wraz ze strefami ograniczonego dostępu oraz systemami sterowania Unilog B6, siłą docisku od 35 do 350 t i gramaturą wtrysku do 1 kg. Dzięki tak wyposażonej wtryskowni produkcja przebiega sprawnie, co z kolei skraca czas realizacji zamówienia.

Na większości maszyn zainstalowane są roboty i manipulatory firmy Wittman wraz ze strefami ograniczonego dostępu. Produkcja na najnowocześniejszych maszynach z wykorzystaniem robotów w znaczący sposób wpływa na zwiększenie wydajności i efektywności produkcji.

Noex - wtryskowniaNoex - wtryskowniaNoex - wtryskowniaNoex - wtryskownia

Wyposażenie naszej wtryskowi dodatkowo stanowią podciśnieniowe podajniki tworzywa, mieszalniki barwników, taśmociągi proste i kątowe, regulatory temperatury grzanych kanałów, suszarki tworzywa oraz agregaty do chłodzenia i podgrzewania form wtryskowych. Tak różnorodne wyposażenie parku maszynowego jak i peryferiów ma znaczący wpływ na wysoką jakość i korzystną cenę produkowanych wyrobów.

Nasza hala przystosowana jest do produkcji w warunkach częściowej sterylności dzięki zastosowaniu systemu wieloetapowej filtracji powietrza oraz kurtyn. Nad przebiegiem procesu produkcji prowadzony jest całodobowy monitoring każdego stanowiska oraz stały nadzór kontroli jakości. Zakład o takiej różnorodności produkcji nie mógłby istnieć bez wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Ogromną rolę przywiązujemy do bezpieczeństwa i ergonomii pracy w naszej firmie. Nasz dział montażu koordynuje całość procesów produkcyjnych, zbiera wszystkie półprodukty powstałe w różnych działach produkcyjnych, montuje poszczególne elementy, konfekcjonuje i przewozi na magazyn. To tu właśnie powstaje finalny zmontowany produkt jaki otrzyma klient. Cały proces produkcyjny jest ewidencjonowany i monitorowany, od złożenia zlecenia po wysyłkę gotowej produkcji.

Noex - wtryskowniaNoex - wtryskowniaNoex - wtryskowniaNoex - wtryskownia

Wyposażenie infrastrukturalne zakładu to własny transformator, dławikowe baterie kondensatorów do eliminacji energii biernej, rozprowadzenie zasilania w specjalnych szynoprzewodach, stacja kompresorów z filtrami i sieć o stałym ciśnieniu 10 bar. W trosce o ekologię, oprócz nowoczesnych energooszczędnych maszyn i urządzeń, posiadamy również automatyczna zmiękczalnię wody technologicznej wraz z 2 układami chłodzenia – chilerowym i kominowym pracujące w układzie zamkniętym.