HISTORIA NOEX-u

Noex - pierwotny wzór obecnego logo Firmy. Antoni Nowak

Historia założonej w 1986 roku Firmy sięga bezpośrednio do lat 40' minionego wieku, gdy inżynier zatrudniony ówcześnie w Zakładach H. Cegielskiego, Antoni Nowak, tworzył pierwszą powojenną wizję samodzielnej działalności gospodarczej. Od 1935 roku, prowadził on własne przedsiębiorstwo zajmujące się wierceniem studni głębinowych dla największych wielkopolskich firm. Funkcjonowanie doskonale prosperującego przedsiębiorstwa zostało przerwane wybuchem wojny oraz zagarnięciem firmy przez niemieckiego okupanta. Niestety powojenne stosunki polityczne w kraju uniemożliwiły realizację ambitnych planów biznesowych wybitnego konstruktora. Przetrwała za to idea oraz niewielka cynowa matryca.

Powrót do biznesowej tradycji rodziny Nowaków możliwy był dopiero kilkadziesiąt lat później. Uczynił to przedstawiciel kolejnego, trzeciego już pokolenia inżynierów-przedsiębiorców Jan Nowak.
Zanim jednak do tego doszło, pan Jan Nowak ujawnił szczególną pasję w dziedzinie szeroko pojętej wynalazczości zdobywając w tym zakresie ogromną ilość nagród i odznaczeń oraz pracując przez z górą dwa dziesięciolecia, podobnie jak p. Antoni, na stanowisku konstruktora w poznańskich Zakładach H. Cegielskiego.

Jan NowakJan NowakJan Nowak

Liczne sukcesy nie zadowalały w pełni ambitnego inżyniera, u którego pojawiła się chęć zawodowej niezależności. Rozwiązanie nasuwało się tylko jedno – samodzielna działalność gospodarcza.

Jan Nowak

To co obecnie mieści się w kategorii standardowego biznesu, w roku 1986 było zajęciem dla najbardziej wytrwałych zwolenników „prywatnej inicjatywy". Brakowało wszystkiego. Nierzadko na materiałach odpadowych, przy użyciu eksperymentalnie dobieranych barwników, z wykorzystaniem wyeksploatowanych ponad miarę urządzeń i z zastosowaniem przyrządów własnego pomysłu, mniej lub bardziej gładko przebiegała produkcja pierwszych wyrobów firmy Noex.

Jan NowakJuż w 1989 roku podczas poznańskich targów krajowych jeden z pierwszych produktów firmy Noex (funkcjonującej ówcześnie w Spółdzielni Rzemieślniczej „Piast") – uniwersalne lusterko rowerowe – zostało nagrodzone wyróżnieniem za wysoką jakość i estetykę.
Pierwsze sukcesy firmy, osiągane pod koniec lat 80. pozwoliły na dynamiczny rozwój produkcji oraz znaczące poszerzenie oferty asortymentowej. Obok istniejących już lusterek rowerowych, lusterek kosmetycznych, pudełek na mydło, szczotek, grzebieni i tym podobnych produktów, Noex wypuszcza kolejny wielki przebój – produkowane w setkach tysięcy sztuk znicze „kosmitki" – pierwszy na rynku krajowym znicz z tworzywa sztucznego. W tym też okresie pojawił się na rynku kolejny długotrwały przebój Firmy – „Okapnik" do świec komunijnych. Mocno nadwerężone urządzenia z początków istnienia Firmy były w ciągu lat 90-tych wymieniane na znacznie wydajniejsze i większe maszyny, wzrastała także ich liczba.

BattenfeldOd 2000 roku firmą zarządza przedstawiciel 4 pokolenia Nowaków – Waldemar, który postawił sobie za cel dywersyfikację i automatyzację produkcji, traktując ją nie tylko jako pracę, ale i pasję.

W 2001 roku funkcjonujące dotychczas wysłużone urządzenia zostały wymienione na maszyny światowego lidera branży – Battenfelda. Wówczas wybudowana została także nowa siedziba Firmy w Komornikach koło Poznania. W przełomowym 2006 roku zdecydowano się na całkowitą wymianę parku maszynowego, wykorzystując do tego celu najnowocześniejsze i najbardziej wydajne maszyny tej samej austriackiej marki. Nie było to ostatnie posunięcie- w roku 2014 miała miejsce kolejna wymiana i poszerzenie parku maszynowego oraz wprowadzenie najnowszych technologii w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

DZIEŃ DZISIEJSZY

Budynek Noex

Noex - magazynyDziś Firma Noex to cztery niezależne obszary działania: reklama, przemysł laboratoryjny i elektrotechniczny oraz produkty koncepcyjne. Z Firmy, która rozpoczynała działalność od produkcji lusterek rowerowych, Noex przerodził się niepostrzeżenie w przedsiębiorstwo będące partnerem i kontrahentem dla przedstawicieli kilku gałęzi gospodarki, takich jak przemysł elektrotechniczny, spożywczy, medyczny i reklamowy.

WtryskarniaFirma Noex to niemal 30 lat doświadczenia i sukcesów w branży produkcji artykułów z tworzyw sztucznych metodą wtrysku. To nie tylko wtryskownia, ale również biuro projektowo-konstrukcyjne, narzędziownia, obróbka szkła, drukarnia i logistyka. To grono ponad 150 wykwalifikowanych pracowników gotowych sprostać nawet najtrudniejszemu zleceniu. To dorobek w postaci ponad 200 własnych produktów oraz kilkudziesięciu zrealizowanych pomysłów klienta. To produkcja dla branży: laboratoryjnej, reklamowej, budowlanej, elektrycznej, dewocjonaliów oraz materiałów biurowych.

Noex LogistykaNaszym klientom oferujemy pomoc i doradztwo w toku całego procesu produkcji, od pomysłu, poprzez projekt, model, wykonanie narzędzi i gotowych detali, montaż elementów oraz transport. Dzisiejszy sukces rynkowy i wielkość firmy świadczą o ogromnej wiedzy i doświadczeniu zarówno założycieli firmy jak i naszej kadry.Chcąc ciągle rozwijać swoją działalność, Noex posiada i ciągle doskonali system ISO 9001:2008 certyfikowany przez TÜV SÜD Polska. Zostaliśmy członkiem SEDEX aby udokumentować nasze starania w zakresie etyki postępowania, odpowiedzialności społecznej i BHP. NOEX wdraża obecnie certyfikaty zarządzania jakością z zakresu środowiska, produkcji dla przemysłu medycznego oraz dla przemysłu motoryzacjyjnego. Od początku działalności Noex-u, naszym celem jest oferowanie takich produktów i usług, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta.

mężczyźni w kubrakach na tle zamku